mistik-img
view27794

İş Hayatında Burçlar

online kahve ve tarot falı için www.yamiba.com

 

Koç

Koç burcu eğer sevdiği bir ortamda çalışıyorsa bir iş koliğe dönüşebilir. Öz verili bir çalışandır. Atmosfer onun için çok önemlidir. Elbette çalışma arkadaşları da... Liderlik özelliği onu perçinleyen en önemli detaylardan biridir. Koç’u takdir ettiğiniz sürece performansının hiç düşmediğini göreceksiniz. Tekstil, iletişim, reklamcılık ve endüstri alanında işletmeci olarak çalışmak onlar için mükemmel bir tercih olacaktır.

 

Boğa

Boğa, para konularıyla ilgilenmekten zevk alır. Mesleği gelecek vaat ediyorsa inancı zarar görmez. Girişimcililği külfet olarak gördükleri için pek yanaşmazlar. Sadık bir çalışan olabilirler. Patron versiyonları tam olarak inatçı bir keçidir. Sanatsal yetkinlikleri Boğaları mimarlık, dekorasyon, gastronomi veya inşaat sektörüne yöneltebilir.

 

İkizler

İş yerinde canı sıkılmış bir İkizleri hiçbir güç orada tutamaz. Bu yüzden çok sık iş değiştirirler. Rutin işlere kendi dokunuşlarını katmayı çok severler ve pekala bunu da başarırlar. İkizlerin iletişim gücü yüksek olduğu için editörlük, medya alanlarında şansları yüksektir.

 

Yengeç

“Ofisimiz, aile gibi.” lafını bir Yengeçten duymanız muhtemel. Yengeçin bu duygusal tavrı işiyle arasındaki bağlantıyı kuvvetlendirir. Sezgilerinin kuvveti aşikar, çalışma ortamındaki olumsuz tüm enerjileri anında sezerler.Yengeçlerin koruma iç güdüsü genel olarak sağlık sektöründe hayat bulur.

 

Aslan

“Zoru başarırım, imkansız zaman alır.” Mottosu Aslanın iş hayatının salt bir öznesi aslında. Liderlik vasfı bir Aslanların iş hayatında aşırı hırslı bir yapıya bürünmelerine sebebiyet verir. Eğer patronunuz Aslan ise idol bir yönetici ile çalışıyorsunuz demektir. Satış, halkla ilişkiler, oyunculuk onlar için biçilmiş kaftanlar.

 

Başak

Muhasebeciniz bir Başak mı? Matematiğe olan yatkınlıkları, düzenli kayıtları onları iş hayatında aranır hale getirir. Bu zaman zaman ofis arkadaşları tarafından sıkkınlıkla karşılanır. Tüm dağınıklığı düzenlemeye çalışan bir Başak zaman zaman can sıkıcı olabilir.İstatikçi, tasarımcı Başak burçlarının eğilimli olduğu mesleklerdir.

 

Terazi

İş yerinizdeki en paylaşımcı insan sanıyoruz ki bir Terazi. Paylaşmayı ve yardım etmeyi çok seven Terazi dengeli ilişkiler kurar. Patronunuz Terazi ise kararsızlıklarla boğuştuğunu görmüşsünüzdür. Psikoloji onların altın vuruşudur. Terapistlik, insan kaynakları Terazi için uygun meslekler arasında yer alıyor.

 

Akrep

Akrep, iş yaşamında risk almaktan çok hoşlanır. Bu bir girişimci için gerekli olan en önemli özelliktir. Akrep bir patron ile her gün bir yeniliğe uyanabilirsiniz. Yalnız işine yaramayan elemanı anında kapının önüne koyması gaddar olduğu yönünde dedikoduları da beraberinde getiriyor. Casusluk, askeriye gibi yeteneklerini kullanacağı alanlarda çalışmaktan hoşlanırlar.

 

Yay

İş yaşamında huzuru bulmak onlar için çok zor. Seyahat etmeleri gereken bir iş bulana kadar... Gezmeyi seven Yay, eğlenceyi de sever. Organizasyon, turizm ilgilenmesi gereken alanların başında. Patronunuz bir Yaysa elinin açıklığını deneyimleme fırsatına erişmişsiniz demektir.

 

Oğlak

Ofisinizde gülmeyen ve her daim ciddi olan birileri var mı? Burcunun Oğlak olma ihtimali? İş yaşamında ciddiyetsizliğe asla gelemeyen Oğlaklar saygısızlığın olduğu yerde bir dakika bile durmazlar. İşini iyi yapar ve eğer patronsa bunu karşısındakilerden de bekler. Tam anlamıyla mükemmel bir yöneticidir. Banka, gayrimenkul, araştırma işleri yeteneklerini ortaya koyabilmeleri açısından önemli alanlardır.

 

Kova

Kovanın kendine has yaşamı ve dünya görüşü elbette bu alanda da kendini gösteriyor. Çalışmak için çalışmaktan hiç hoşlanmaz. Bu sebeple çalışacağı ortamdın ona katkı sağlamasını bekler. Özgür çalışma ortamı sağlamazsanız büyük olasılıkla yakın zamanda istifasını alabilirsiniz. Grafikerlik ve öğretmenlik onlar için uygun olabilir.

 

Balık

Hayal dünyasının genişliğinden her alanda faydalanan Balık, iş hayatında bu yönüyle öne çıkar. Resim, yazı, müzik ve sinema... Bu alanlarda bir yıldız gibi parlayabilir. İşinde oldukça dikkatlidir, her ne yapıyorsa yapsın en iyisini yapmaya çalışır. Teşvik, bu noktada da oldukça önemlidir.