mistik-img
view10031

İnsanların Karakterlerine Direkt Etki Eden Durum: Zıt Burçlar

 

online kahve ve tarot falı için www.yamiba.com

 

Astrolojiyi anlamaya çalışırken gözümüzden bir şeyi kaçırmamamız gerekiyor. O da karşıt burçların varlığıdır. İnsan karakterlerinin zıt burçlarından etkilendiği bilinen bir durumdur. İnsanların zıt burçlarını anlamadan, karakterlerini tam olarak anlaması mümkün değildir.

Peki zıt burçlar nedir?

Zıt burçları, bazı durumlarda karakterimize yön veren ve burcumuzun tam olarak zıttı diyebileceğimiz burçlar olarak tanımlayabiliriz. Üstümüzdeki etkisini her zaman hissetmeyiz ancak karakterimize ters gittiğimiz dönemlerde etkilerine bolca rastlarız. Ayrıca bazı insanlarda zıt burçların etkisi daha da fazla olabiliyor.

Hayat bir dengeden ibarettir. Astroloji de öyle. Bu yüzden farkında olmasak da pek çok durumun bizim üzerimizde etkisi vardır.

 

Koç Burcu: Burcu veya yükseleni Koç olanların bazı durumlarda karşılaştıkları kararsızlık, çekimserlik ve ağırlık, zıt burcunun Terazi olmasından kaynaklanmaktadır.

Boğa Burcu: Burç özellikleri güçlü olan Boğa’larda sıkıntılı olaylarda, karşısındaki kişilerin çok açgözlü ve hırslı olmalarından yakınabilirler. Ancak bu durum zıt burcunun Akrep olmasından kaynaklanmaktadır.

İkizler Burcu: Kararsızlık içine girmek, İkizler burcu insanlarının anlaşılamadıklarında gösterdiği bir durumdur. Ayrıca moral olarak kötü olduklarında da karasız olabilirler. Sebebi, zıt burçlarının Yay olmasından kaynaklanmaktadır.

Yengeç Burcu: Yengeç insanları kendisine yapılacak olası eleştiriler karşısında çok fazla tepki gösterebilir. Bu tepkiler genellikle gaddarca olur. Bu durum zıt burcunun Oğlak olmasından kaynaklanmaktadır.

Aslan Burcu: Kendilerini o anda gündemdeki konuda eksik hissettiklerinde, karşısındaki insana soğuk ve cansız davranabilirler. Zıt burcunun Kova olması, bunun asıl sebebidir.

Başak Burcu: Başak insanları bazen karşısındaki insanı düşüncesiz ve kaba görebilir. Aslında bazen kendileri de böyle bir tutul sergileyebilir. Zıt burçları Balık olduğundan bu durum normaldir.

Terazi Burcu: Henüz tanımadıkları insanlara karşı, onların bencil ve düşüncesiz olduğunu düşünebilirler. Kendileri de böyle hissettikleri için her konuda çok nazik olmaya çalışırlar. Sebebi; zıt burcunun Koç olmasıdır.

Akrep Burcu: Akrep özelliklerinin karakterinde çok etkisi olan insanlar, karşısındaki insanları sıkıcı ve uyuşuk olarak görebilir. Sebebi; karşıt burcunun, yani Boğa’nın kendi karakteri üzerindeki etkisidir.

Yay Burcu: Yay özellikleri baskın kişilerde bazen mantıksızlık, kararsızlık ve olayları derinlemesine düşünememe durumu olabilir. Bunun karşıt burcunun İkizler olmasından kaynaklandığını söyleyebiliriz.,

Oğlak Burcu: Sıkıntılı zamanlarda karşısındaki kişilerin saçmaladıklarını düşünürler. Onların karakterlerinin zayıf, hayalci ve gerçeklerden uzak kişiler olduklarını sanarlar. Karşıt burcu Yengeç’tir ve bu durumun sebebi de odur.

Kova Burcu: Kova burcu insanlar, kendilerini öz güvensiz, sıkıcı ve katı birisi olarak görüp, karşısındaki insanı da baskın, süslü ve dikkatleri üzerine çekmeye çalışan birisi olarak görebilir. Bu durum, zıt burcunun Aslan olmasından kaynaklanmaktadır.

Balık Burcu: Olaylar karşısında, iletişimde oldukları insanların ruhsuz, gri ve eleştiriye düşkün olduklarını düşünürler. Aslında bu sorunun kaynağı zıt burcunun Başak olmasıdır.

 

online kahve ve tarot falı için www.yamiba.com