mistik-img
view15989

İlkbaharın İnsanlar Üzerindeki Gizemli Etkisi

online kahve ve tarot falı için www.yamiba.com

Baharın gelmesi yani nevruz pek çok kültürde kutlanır. Çünkü ilkbahar yazın ve bereketin habercisidir. Hatta birçok kültürde nevruz, bayram da olarak kutlanır.

Havaların ilkbaharda ısınması sayesinde içimizi coşku ve heyecan kaplar. Gündüzleri mutlu uyanırız. İçimizde bitmek bilmeyen bir enerji vardır.

Bunlar ilkbaharın pozitif etkileridir. Peki diğer etkileri nasıldır?

İlkbaharda Ay’ın etkisi çok fazla. Ay, Venüs karesinde gerginliğe neden oluyor. Bu sebeple olaylara karşı oluşturduğumuz beklentiler havada kalabilir. Duygusal anlamda baskı ve gerilmeler hissedebiliriz. Bu yüzden, hassaslığa karşı kendimizi hazırlamalıyız. Gün içinde değişken olan maddi durumlar, birkaç hafta boyunca sabahları negatif etki oluştururken, öğlen ve akşam saatlerinde hemen toparlayacaktır. O yüzden sabah vereceğimiz, üzerimizde maddi bir yük oluşturacak kararlardan kaçınmalıyız. Bunu günün diğer saatlerine yaymalıyız.

Ay’ın, Mars üzerindeki etkisinden kaynaklanan iş enerjisi ve odaklanma, ilkbaharla birlikte bizlerle. Bu dönemde işlerimizi sorunsuz bir şekilde, tek seferde halledebiliriz. Özellikle stratejik kararları, bu dönemde alabiliriz.

Bu dönemde Ay’ın oluşturduğu Neptün etkisi yüzünden, insanlar özellikle akşam saatlerinde daha cana yakın, duyarlı ve pozitif davranışlar içine girecekler. İlkbaharda, akşam saatlerinde ailenizle vakit geçirmeyi asla ihmal etmeyin.

İlkbahar başlangıcında geç saatlerde ikili ilişkilerde dikkatli olmalıyız. İletişim konusunda stresli anlar yaşayabiliriz. Bu yüzden önemli konuları gece geç saatlerde konuşmaktan kaçının. Akşam vakitleri bu konular için daha uygun.

İlkbaharda geç saatler biraz gergin. O yüzden alttan almayı ve tolere edici olmayı sağlamamız gerekmekte.

online kahve ve tarot falı için www.yamiba.com