mistik-img
view9538

Güneş Lekeleri İçin Uygulanabilecek Çözüm Yolları

Tarifleri verilen maskelere alerjiniz olabilir. Bu nedenle maskeleri uygulamadan önce bir miktar bileğinize sürün ve alerjiniz olup olmadığına bakın. Herhangi bir yan etkisi olup olmadığını bu şekilde anlayabilirsiniz.

Bu maskeler evde doğal yöntemlerle hazırlanan maskeler olmasına rağmen bazı ciltler için hassasiyet gösterilerek uygulanması önemlidir.

Deniz, kum, güneş… Her şey yolunda ve yaz mevsimini doyasıya yaşadığımız aylardayız. Şezlonglarımızda güneşleniyor ardından kendimizi serin sulara bırakıyoruz. Her şey harika. Peki ya güneş lekeleri? Güneşin bazı zararlı ışınları nedeniyle bu lekelerle karşılaşıyoruz. Bazı saatlerde güneşin altında uzanıp dinlenmek bizler için oldukça tehlikeli. Bu saatlerin dışında ve daha sonrasında da, tadımızın kaçmasını istemiyorsak güneşten olabildiğince korunmamız oldukça önemli. Bu doğal maskeleri bir çözüm önerisi olarak dile getirdik. Kontrollü davranarak güneşe çıktığımızda aşama aşama istediğimiz bronzluğa acısız bir şekilde de ulaşabileceğimizi unutmayın. Beyaz tenliler daha da dikkatli olmalıdır. İyi tatiller.

 

 

•          Karbonat ve yoğurt maskesi:

Yoğurt; potasyum, vitaminler ve kalsiyum yönünden zengindir. Bu nedenle cildin ölü deriden ve hücrelerden kurtulmasına katkı sağlar. Cildi aydınlatır ve nemlendirir. Karbonatsa, cildi beyazlaştırır. 1 yemek kaşığı karbonatı, 1 yemek kaşığı yoğurdu, 1 çay kaşığı zeytinyağını ve 3 damla limon suyunu karıştırıp temizlediğimiz cildimize uygulayabiliriz. Haftada bir kez uygulanabilecek bir maskedir.

•          Maydanoz ve semizotu maskesi:

Maydanoz da semizotu da vitaminler açısından oldukça zengindir. Yenileyici ve yatıştırıcı etkileri vardır. Cilde canlılık verir. 1 fincan yoğurt ve çeyrek limon suyuyla, bir tutam maydanoz ve semizotunu karıştırıp ezin ve uygulayın. Uyguladıktan sonra yarım saat ciltte beklesin. Sonrasında güzelce durulayın. Haftada bir kez uygulanabilecek bir maskedir.

•          Pirinç suyu maskesi:

Bu maske Uzak Doğulu kadınların tenlerini beyazlattıkları pirinçten yapılıyor. Karışımdaki mineral ve vitaminler lekelere iyi geliyor. Su dolu bir kabın içerisine 2 su bardağı pirinç koyun. Suyun beyazlamasını bekleyin. Süzün ve başka bir kaba alın. Biraz pamuk alın ve bu su ile cildinizi silin. Sonrasında bol suyla yıkayın fakat kurulamayın. Kendisi kurusun. Haftada bir kez uygulanabilecek bir maskedir.