mistik-img
view15833

Burçların Evlilik Üzerindeki Etkisi

Oğlak (23 Aralık - 20 Ocak)

Bağımsızlık anahtar kelimesi olan Oğlak her zaman kararlı ve mükemmeliyetçidir. Kendine herkesten çok güvenir ve kendi işini kendin yap mottosuyla hareket eder. Tek Tabanca, Yalnız Kurt gibi lakapları en çok hak eden burçtur. Elleriyle inşa ettiği değerleriyle ortaya koyduğu bir hayatı yaşamak ister ve hayatı çok ciddiye alır. Oğlak burcu bu yapısıyla güvenilir bir eş ve iş ortağınız olabilir.

 

Kova (20 Ocak - 18 Şubat)

 

Bağımsızlık, kafasına görelik, canının nasıl istediği. Bunların ötesi Kova için boş konulardır. Hoşuna gitmiyorsa, onu sadece sıkarsınız. Sıra dışı ya da benzersiz bir fikre veya hayata sahip olmak istiyorsanız, Kova’lar size bu hayatı, tabi ki sunmayacaktır, siz onunla birlikte olarak bu hayatı yaşayacaksınızdır. İyi bir tartışmacı oluşunun ardında analitik ve objektif düşünüyor oluşu yatar. Adaletli ve merhametli yapısıyla çok da iyi bir arkadaştır. Ev işleri konusunda çok becerikli değildir ki zaten olmasını da bekleyemezsiniz. Kaliteden anladığınızı iddia ediyorsanız, daha bir Kova’yla tanışmamışsınız…

 

Balık (19 Şubat - 20 Mart)

 

Duygusal zekâsı yüksek, kolayca empati kurabilen ve yaratıcılığıyla ilham kaynağı olan Balıklar size tutkulu bir hayatın kapılarını aralatabilir. Her zaman tutkuları bir Kovayı yönlendirir. Ve eğer gerçekten tutkulu olduğu şeyi devam ettirirse, bir kovadan muazzam bir sanatçı, zevk sahibi ve kaliteli bir birey, anlayışlı ve fikirlerine ve kararlarına saygı duyabileceğiniz Kova’dan daha muazzam bir eş bulamazsınız.

 

Koç (21 Mart - 19 Nisan)

 

Her zaman bir adım önde duran Koç, lider ruhlu yapısıyla dikkat çeker. Dürtülerine, zevklerine ve hazlarına göre hareket eden Koç her zaman yeni maceralara, yeni hayatlara, yeni ülkeler ve şehirlere gitmeye hazırdır. Dünyayı gezmek istiyor, hiç anlamadığınız konulara burnunuzu sokup dibine kadar yaşayıp ekstrem ve marjinal bir hayat sürmek istiyorsanız Koçtan iyi eş bulamazsınız.

 

 

 

 

Boğa (20 Nisan - 20 Mayıs)

 

Asla kızdırılmaması gereken boğanın oldukça inatçı olduğunu söylememize gerek yoktur herhâlde. Güvenilir, kararlı, sadık ve nazik bir arkadaş ya da eştirler. Sabırlı olduklarını söyleyebiliriz ama çok da damarına basmamakta fayda var. Mütevazı ya da tekdüze bir yaşamdan hiç hoşlanmaz, oldukça lüks hayalleri vardır. Çok paranın çok mutluluk getirdiği bir burç olmasının yanı sıra bu parayı da çok iyi yönetebilme yetenekleriyle sakin, anlayışlı ve bütçesini yönetemeyenler için ideal eştirler.

 

İkizler (21 Mayıs - 20 Haziran)

 

İkizler çok yönlü ve çoklu karakter yapısıyla her zaman sürprizlerle ve şaşırtmacalarla doludur. Bir ikizler size absürt komedi filmi izlerken, bir anda korku ve gerilimi aynı anda yaşatabilecek kadar enteresandır. Bilgili, esprili ve hareketli yapılarıyla tam parti insanıdırlar. Gece hayatına olan düşkünlükleriyle eğlence arayanlar için bulunmaz Hint kumaşı bir eştirler.

 

Yengeç (21 Haziran - 22 Temmuz)

Çelişkili duyguları yaşayıp, çelişkili fikirler sunabilirler. İnatçı, kırılgan, cesur, duygusal, mantıklı yapılarıyla çok yönlü ve anlaşılmaz yapıları vardır. Pandoranın kutusu bir burç olsaydı, bu kesinlikle Yengeç olurdu. Çok iyi kalpli, sevecen, düşünceli bir arkadaş ve partnerdirler. Şefkatli ve sevecendirler.

 

Aslan (23 Temmuz - 22 Ağustos)

 

Çekici ya da iticiliğini tanışır tanışmaz karar verebileceğiniz mıknatıs gibi bir auraları vardır. Yalnız kalmaktan nefret eder, kalabalıkta ve ön planda olmayı severler. Kendine güvenen ve iddialı bir kişilik oldukları için karşısından da aynı cüretkârlığı beklerler. Eleştirilere duyarlı oldukları için deveyi pire yapar ve bir anda ormanın kralı kimmiş göstermek isterler. Hırçın yapılarıyla Aslanlar dikkatli davranılması gereken, yoksa tarafından kendinize zarar gelebilecek bir yapıdadır. Tehlike seven adrenalin bağımlıları için ideal eştir.

 

Başak (23 Ağustos - 22 Eylül)

 

Başaklar detaylara dikkat eden, seçici ve güvenirlik konusunda eşsizdirler. Bağlı bulunduğu her şeye ve herkese derin bir aidiyet duygusu taşırlar. Minimal bir yaşam arzuları vardır. Abartı ve gösterişten uzak, işlevsel, pratik ve gerektiği kadar olması en sevdiği şeydir. İlmek ilmek kurduğu düzenini kimsenin bozmamasını isterler. Huzurlu ve ferah yapılarıyla sakinlikten hoşlananların ideal eşi olabilirler.

 

 

Terazi (23 Eylül - 22 Ekim)

 

Her zaman doğru ve adaletli olan peşindedirler. Kültürlü ve rahat yapılarıyla dikkat çekerler. Zeki ve etkili bir üslupları vardır. Hak, adalet gibi kavramları ona sorabilirsiniz. Her ortamda ve her konuda bir fikri vardır ve ara buluculuk konusunda ondan daha iyisi bulunamaz. Sanatçı ruhlu, muhakeme yeteneği aşırı gelişmiş ve oldukça dengeli olan Teraziler, kendi özelliklerini taşımayan biriyle geçinmesi de oldukça zor birer eştirler.

 

Akrep (23 Ekim - 21 Kasım)

 

Hedefine odaklanıp, onu elde edene kadar bırakmayan hırslı ve kararlı yapısıyla dikkat çeken Akrepler aynı şekilde karşı tarafın kaçmasını bekler. Sizi de bir amaç olarak görüp, elde etmesi ona büyük haz verecek ve sizi ona bağlayacak bir unsur olacaktır. Verdiği karardan döndürmeniz sizin için vakit kaybı ve ondaki kredinizi bitirmeniz anlamına geleceği için, özgür ruhlu yapısına ayak uydurmanızı bekler.

 

Yay Burcu(22 Kasım - 21 Aralık)

 

Gezgin bir burçtur. Maceraperesttir. Dünyayı dolaşmak özgür yaşamak ve rafine zevklerinize saygı duyacak yapısıyla Yay burcu size dünyada cenneti sunabilir. Özgürlüğünü her şeyin üzerinde tutar. Anlatacak hikâyeleri hiç bitmeyen Yay kendini dinletir ve popüler olmak onun için çocuk oyuncağıdır.