mistik-img
view12659

Burçlara Göre Doğum Günü Hediyeleri

Koç Burcu (21 Mart - 20 Nisan) 

Koç Burcu Erkeği: Koç erkeğine şık bir bıçak ya da çakmak gibi demir ya da ateş içeren herhangi bir obje ile sürpriz yapabilirsiniz. Deri cüzdan veya çanta da olabilir. Kaktüs de hediye edebilirsiniz. Çünkü dikenler Koç burcu tarafından yönetilir. Koç, savaşçıların burcu olduğu için zevklerine göre bir savaş oyunu veya sevdiği takımın maçına bir bilet alabilirsiniz.

Koç Kadını: Koç kadınına aksesuar veya şapka alabilirsiniz. Ya da onu bir güzellik salonuna götürüp makyaj ve cilt bakımı hediye ederseniz, bu hediyeye bayılacaktır. Heyecanlı bir yapısı olduğu için hızlı sporlara bayılırlar. İyi bir poker oyuncusu olabilir, ya da paraşütle atlayıp sörf yapabilir. İlgi çekmeye bayılan Koç kadını için kalabalık bir organizasyon düzenleyebilirsiniz. Eğer yok ben tercihimi mücevherden yana kullanacağım diyorsanız, pırlantadan şaşmayın; minik küpeler ya da pırlanta taşlı bir yüzüğe bayılacaktır.

Boğa Burcu (21 Nisan - 21 Mayıs) 

Boğa Erkeği: Boğa erkeği konserlere bayılır; sevdiği müzik türü ya da sanatçının konser bileti gayet ideal bir hediye olacaktır. Evinde vakit geçirmekten keyif alan Boğa erkeğine rahat bir koltuk, şık bir tablo ya da estetik bir dekorasyon eşyası alarak onun kalbini fethedebilirsiniz. Ya bir şişe şarap ve kaliteli bir peynir de onu mutlu etmeye yetecektir.

Boğa Kadını: Boğa kadını deyince akla ilk gelen şey kişisel bakım oluyor. Kendine bakmayı seven bir Boğa kadınına parfüm, meyveli vücut losyonları ya da doğal maskeler alabilirsiniz. Kıyafet tercihinizde muhakkak doğal kumaşları tercih etmelisiniz. Hatta mümkün oldukça her şeyin en doğalını sunmanız onu hoşnut edecektir. Teni çok duyarlı ve zarif olduğu için; şık davetlerde giyebileceği siyah kadife bir elbise ya da şık bir çanta alabilirsiniz. Tercihinizi mücevherden yana kullanmak istiyorsanız, en sevdiği taş zümrüttür.

İkizler Burcu (22 Mayıs - 21 Haziran) 

İkizler Erkeği: İkizler erkeği deyince akla gelen kitaplardır, sevdiği bir türde ya da spesifik olarak sevdiği bir yazarın kitabını ona hediye etmeniz çok kıymetli olacaktır. Veya İkizler seyahat burcu olduğu için gitmek istediği bir ülkeye uçak bileti almanız onu havalara uçuracaktır. İkizler burcu fonksiyonel olan her şeye bayılır. Arabası için özel ve işlevsel bir aksesuar muhakkak hoşuna gidecektir.

İkizler Kadını: İkizler kadınında en ağır basan şey iletişimdir. Cep telefonu, bilgisayar vb. insanlarla iletişim kurmasını sağlayan her şeye bayılır. İkizler kadını yeni aksesuarlarla dış görünüşünü değiştirmeyi sever. Yazmayı seven İkizlere kaliteli bir kağıdı olan defter almak da onu sevindirecektir.

Yengeç Burcu (22 Haziran - 22 Temmuz) 

Yengeç Erkeği: Yengeç erkeğine alacağınız hediyeler kesinlikle ev hediyesi olmalıdır. Evcimen ve duygusal yapısıyla dikkat çeken yengeç erkeği, alacağınız antika bir pikap ya da harika çerçevelenmiş bir fotoğraf albümünü karşısında gördüğünde gözüne toz kaçabilir ve bir anda duygulanabilir. Metali gümüştür. O yüzden bir aksesuar tercihinde altın değil gümüş bir kolye veya gümüş bir küpeden de hoşlanabilir.

Yengeç Kadını: Duygusal Yengeç kadını şiir kitabına kesinlikle bayılacaktır. Daha da hoşuna giden sizin el yazınızla kaliteli bir parşömen kağıda yazılmış şiiriniz onu zevkten bayıltacaktır. İnci ve gümüş bu burç tarafından yönetilir ve her ikisi de onun narin ve şeffaf cildinde harika durur. Yengeç insanı mutfağa olan tutkusuyla birbirinden harika yemekler yapar, ona daha lezzetli ve tutkulu yemekler yapabilmesi için, biftek bıçağı, ahşap salata seti, tencere ve tava takımı gibi hediyeler alabilirsiniz.

Aslan Burcu (23 Temmuz - 23 Ağustos) 

Aslan Erkeği: Aslan burcunun tutkusu lükstür. Aslan erkeğine bir şişe Fransız şampanyası ve iki adet kristal şampanya kadehi alın ve onun zevkten dört köşe oluşunu izleyin. En iyi restoranlardan birinde yer ayırtarak onu şımartmanız da hoşuna gidecektir. Eğer seviyorsa bir kutu puro ve çakmak da hediye seçimleriniz arasında bulunsun.

Aslan Kadını: Ona ne alırsanız alın, paranızın yettiği ölçüde en pahalı ve eşsiz hediyeyi almalısınız. Siyah bir gece elbisesi ama herkesin üstünde görebileceğiniz türden olmasın, hatta mümkünse özel tasarım olması daha iyi olacaktır. Aslan kadınına düzinelerce kırmızı gül de yollayabilirsiniz. Kaliteli bir güneş gözlüğü alabilirsiniz. Kürk giymeye bayılırlar ya da yakası kürklü bir ceket de onu memnun etmeye yetecektir. Mücevher alacaksanız favori taşı yakuttur.

Başak Burcu (24 Ağustos - 22 Eylül) 

Başak Erkeği: Başak çok üretken ve iletişim halinde olmayı seven bir burç olduğu için Başak erkeğine bir dizüstü bilgisayar ya da bir telefon hediye etmeniz onu diğer her şeyden daha fazla memnun edecektir. Aynı zamanda Başak erkeği okumayı da çok sever, ona okuma aparatları veya doğrudan sevdiği türde bir kitap hediye etmeniz de onun için kıymetli olacaktır.

Başak Kadını: Başak kadını elleriyle çalışmaktan zevk alır. Bu yüzden ona hobi ve ilgi alanına göre bir bilgisayar veya piyano dersi ya da portatif bir dikiş makinası alabilirsiniz. Ofiste çalışan bir Başak kadınıysa masası için özgün bir aksesuar çok hoşuna gidecektir. Bilgisayar mükemmel bir hediye olacaktır. Başak kadınına spor aleti almanız da onu mutlu edecektir. Mücevher düşünüyorsanız Başak burcunun taşı yeşimdir.

Terazi Burcu (23 Eylül - 23 Ekim) 

Terazi Erkeği: Terazi erkeği müzik dinlemeye bayılır, güzel ses veren kaliteli bir kulaklık onu mest edecektir. Sevdiği sanatçının konserlerine bilet alarak onu tatmin edebilirsiniz. Terazi erkeği giyimine önem verir. Beyaz şık bir gömlek, ya da sevdiği tarzda bir pantolon da onu sevindirecektir.

Terazi Kadını: Terazi kadınının tutkusu kaliteli mücevherdir. Terazi kadının sosyal yaşamı oldukça hareketlidir. Terazi kadını parfüm ve parfümlü vücut losyonlarını çekiciliğinin bir parçası olarak tercih eder. İnsanlarla çok ilgilidir, eğer ona kitap almaya karar verirseniz biyografi ya da psikoloji türü bir kitap tercih etmeniz yerinde olacaktır.

Akrep Burcu (24 Ekim - 22 Kasım) 

Akrep Erkeği: Akrep erkeğinin güvenlikle ilgili konular ilgisini oldukça çeker. Güvenlikle ilgili değişik aksesuarlar hoşuna gidecektir. Arabası için radar detektör veya CD çalar alın. Bu burç aynı zamanda deriden yapılmış şeyleri sever. Deri bir ceket, cüzdan veya el çantası hediye edebilirsiniz. Akrep burcu popüler olanlar yerine kaliteli ve klasik şeyleri daha çok tercih eder. Kitap almayı düşünüyorsanız casusluk ya da cinayet romanı seçmelisiniz. Akrep erkeğine kaliteli bir alkol hediye edebilirsiniz.

Akrep Kadını: Akrep kadını güzel kumaştan ve orijinal kesimli kıyafetlerden hoşlanır. Akrep kadını gerçek bir dişidir; sivri topuklu ayakkabı, push-up sütyen, jartiyer ve dantelli siyah çorap da oldukça hoşuna gidecektir. Parfüm alacaksanız muhakkak en kaliteli markalardan biri olmalıdır.

Yay Burcu (23 Kasım - 21 Aralık) 

Yay Erkeği: Oldukça hareketli olan Yay erkeğine spor ayakkabı ya da çok amaçlı şık bir spor çanta hediye edebilirsiniz. Her zaman çocuk ruhlu olan yay erkeği otantik şeylere bayılır. Eğer bu yay erkeği bir babaysa, drone ya da uzaktan kumandalı araçlar alabilirsiniz.

Yay Kadını: Oldukça hareketli olan Yay kadınına spor aletleri ve belli spor programları satın alabilirsiniz. Öğrenmeye ve eğitime her zaman açık olan Yay kadınına İspanyolcadan Fransız mutfağına kadar her türlü ders satın alabilirsiniz. Giysi olarak spor kıyafetleri tercih eder. Oldukça moderndir ve gezmeyi sevdiği için ona vloglarını çekebileceği dijital video kamera almanız da onu oldukça mutlu edecektir. Fazlasıyla zeki olan Yay kadınına eğer bir kitap alacaksanız üzerinde tartışabileceğiniz enteresan bir tür ve konu seçmelisiniz. Burcun uğurlu taşı firuzedir. Firuzeden yapılmış ilginç bir takı alabilirsiniz.

Oğlak Burcu (22 Aralık - 20 Ocak) 

Oğlak Erkeği: Oğlak erkeği içinde para barındıran her şeyi sever. Altın saat ya da hisse senedi, tahvil, bono alabilirsiniz. Popülerden ziyade klasik şeyleri sever. Tarih seviyorsa ona spesifik bir konudaki tarih kitabı alabilirsiniz. Satranç veya kaliteli bir şişe viski onu gayet mutlu edecektir.

Oğlak Kadını: Oğlak kadını geçmişe çok önem verdiği için, ona anne yadigârı bir takı ya da klasik inci küpeler hediye edebilirsiniz. Antikalara bayılır. Yatak odası takımında eski işlemeli vintage ürünleri daha çok tercih ederler. Takılarını koyması için antika bir kutu da alabilirsiniz. Parfüm alacaksanız klasik Fransız kokuları onu baştan çıkarmaya yetecektir.

Kova Burcu (21 Ocak - 18 Şubat) 

Kova Erkeği: Trendler ve popüler konular onu oldukça heyecanlandırır. Yeni olan her şey onun için güzeldir. Playstation ve playstation oyunu alabilir, ya da çalışmaktan hoşlandığı bir programın lisanslısını aldığınızda onu oldukça müteşekkir olurken göreceksiniz. Bilime, uzaya meraklı olan Kova erkeğine teleskop ya da bilim kurgu konulu bir kitap hediye edebilirsiniz. Bilim kurgu ya da çağın trendlerini konu alan kitaplar alabilirsiniz.

 Kova Kadını: Son derece modern ve teknolojiyi çok seven Kova kadınına bilgisayar, telefon playstation veya video kamera alabilirsiniz. Birlikte çekilmiş resimlerinizi koyacağınız gümüş bir resim çerçevesi de gayet onu sevindirecek bir hediye olacaktır. Giysi alacaksanız son furya neyse onu tercih etmelisiniz. Aromaterapi masaj seansı da hediye edebilirsiniz, ya da bir cilt bakımı paketi. Burcun uğurlu taşı olan Kristal hoşuna gider, kristal taşlı bir kolye de onun kalbini çalmanızı sağlayacaktır.

Balık Burcu (19 Şubat- 20 Mart) 

Balık Erkeği: Son derece yaratıcı ve duygusal olan Balık erkeği felsefe bilim teknik gibi konulara bayılır ve teoriyle pratiği birleştirebilir. Ona bir fotoğraf makinesi alarak sürpriz yapabilirsiniz. En popüler gece kulübüne dans etmeye gidebilirsiniz. Hareketi sevdiği için ona bir çift spor ayakkabı alın.

Balık Kadını: Balık kadınına şiir, roman, felsefe, fotoğrafçılık ya da sanatla ilgili kitaplar, dergiler ya da online dersler veya workshoplar hediye edebilirsiniz. Ona ametist taştan yapılmış bir takı da hediye edebilirsiniz. Balık kadını romantik yapıda olduğu için yumuşak kokulu mumlara da aynı şekilde bayılır. Güzel bir gümüş resim çerçevesi de iyi bir seçim olacaktır. Polaroid kamera veya fotoğrafını çekmesi için çeşitli vintage ürünler de hediye ederek hobisine bir katkıda bulunabilirsiniz.