mistik-img
view12571

Bilenlere Bilmeyenlere, Ay Burcu Nedir?

Ay edilgendir. Şu şekilde yorumlayabiliriz güneş karakteri, yükselen dışarıdan nasıl göründüğümüzü, ay ise karakteri barındırır. Ay burcu kızgınlıklarımız, sinirlerimiz gibidir. Eğer ay zirve noktasına güneşten daha yakınsa, karakteri ay yaratır. Yani karakteri kişilik oluşturur. Gerçek temsilci güneş olmaz ay olur. Güneş burcu, yükselen burç ve ay burcu bireyin kişiliğiyle ilgili yapbozu tamamlar. Bu nedenle tıpkı yükselen burç gibi ay burcu da öğrenilmelidir. Yükselen burcun insanın dışarı yansıttığı yanı olduğu gibi ay burcu da başkalarına göstermediğimiz fikirlerimiz ve hislerimizdir.  Olan biten herhangi bir şey karşısında duygularımız ay burcumuzla ilgilidir. Hissiyata dayalı davranışlarımız, içsel davranışlarımız, zihin altımız, hayal gücümüz ay burcumuzdan aldığımız farklılıklarımızdır. Ay burcu, dünyaya geldiğimiz an ayın gökyüzündeki yeridir. Ay burcuna göre iki buçuk gün arayla burçlar değişir. Burçlardan hangisinde yerini almışsa o burcun niteliklerini taşırız. Doğum haritanızda Ay burcunuzun konumlandığı ev ve burç sizin ruh haliniz hakkında bilgiler verir. Ay burcu bir şekilde alışkanlıklarınızı gösteren bir göstergedir. Anneniz de dahil olarak tüm kadınlarla ve çocuklarla ilişkilerinizi açıklar. Ay’ın konumlandığı ev, duygularınızı en güçlü ifade ettiğiniz alanı ve kişileri gösterir. Duygusal ilişkilerde nelerden kaçınıyorsunuz ya da içinizdeki huzursuzluğun kaynağı nedir? Gibi sorulara Ay burcuyla cevap bulabilirsiniz. Hatta hayatınıza almak istediğiniz kişinin ay burcunu öğrenirseniz onun hakkında oldukça eşsiz bilgilere erişebilirsiniz.

Güneş burcunuzun sizin bedeniniz ve hayatınızı sürdürdüğünüz yerdir. Bedeniniz olmazsa gerçek dünya da var olamazsınız. Evren de, güneş de tek başına bir hizmette bulunmuyor. İşte bedeninize ait olan ruh da tam olarak ay burcunuzdur. Gizemli ay aynı zamanda varlığınızın çok kritik ve önemli bir parçasıdır.

Ay, her iki buçuk günde bir burç üzerinde kayabilir. Hızlı hareket eden döngüsü içinde ayın görüntüsü devamlı olarak değişir. Bir ay boyunca, dolunay evresinde parlak bir küre olarak ortaya çıkan ay, birçok farklı şekil alacaktır.

Yükselen burcunuz başkaları tarafından nasıl göründüğümüzü gösterirken, Ay burcunuz başkaları tarafından nasıl ve ne şekilde algılandığınızı anlatır. Kendinizi rahat hissettiğiniz ve hissedebileceğiniz alanları göstermede ve belirlemede rotanızı belirler.

Ay burcuna sizin yakıtınız olarak da bakabiliriz. Kaliteli bir şekilde ilerlemek ve hızlanmak için hangi yakıta ihtiyacınız olduğunu ay burcunuzu belirleyerek öğrenebilir, daha sağlıklı ve emin adımlar atabilirsiniz.